שיקום פה ולסת

שיקום פה ולסת

רפואת השיניים המשקמת נועדה לתת מענה פונקציונלי ואסטטי לצרכים הדנטליים של המטופלים, או, במילים אחרות, להחזיר את יכולת התפקוד והנוחות הדנטליים, כמו גם את המראה האסטטי, למטופלים הסובלים מחסר שיניים.
חסר בשיניים ניתן לשקם באמצעות שחזורים קבועים – כתרים ו/או גשרים על גבי שיניים טבעיות או על גבי שתלים דנטליים, או לחילופין, באמצעות שחזורים ניידים – תותבות חלקיות או שלמות הנתמכות ע”י שיניים טבעיות ו/או הרקמות הרכות או ע”י שתלים דנטליים.

כתרים

כתר הינו כיסוי חיצוני עמיד המודבק לשן באמצעות דבק דנטלי.

כתרים נועדו בעיקר להגן על שיניים עם פגיעה עששתית נרחבת, שיניים שבורות ושיניים לאחר טיפולי שורש, אשר כתוצאה מטיפול השורש הופכות לפריכות יותר ולכן מועדות יותר לשברים.

עם זאת, כתרים יכולים גם שלשמש לתיקון בעיות בשיניים טבעיות, כגון סגירת רווחים בין שיניים, תיקון צורת שן חריגה או להסוואה של שינוי צבע.
כתרים יכולים להיות עשויים מבסיס מתכתי מצופה בחומר פלסטי (כתרי Veneer), מבסיס מתכתי מצופה חרסינה או ללא מתכת כלל.
כתרים נטולי בסיס מתכתי דוגמת כתרי e-max החדשניים הינם אסטטיים במיוחד ונועדו בעיקר לאזורים בחלל הפה שבשיקומם יש לשיקולי אסתטיקה תפקיד מרכזי.

הכנת השן לכתר מחייבת את השחזתה, כלומר הורדת חומר שן בכל ממדי השן.
ההשחזה, המבוצעת בד”כ תחת אלחוש (הרדמה) מקומי, נועדה ליצור מספיק מקום עבור הכתר אותו יש “להלביש” על השן המשוקמת. בשלב הבא, לוקח רופא השיניים מטבע של השיניים המושחזות.
המטבע מייצר תבנית של השיניים אותה ניתן לשלוח למעבדה הדנטלית.
בזמן שטכנאי השיניים מכין במעבדה את הכתר, השן המושחזת מוגנת באמצעות כתר זמני, העשוי מחומר פלסטי קשיח ושאותו מכין ו/או מתאים רופא השיניים במרפאה.

כאשר הכתר מוכן, רופא השיניים מסיר את הכתר הזמני, בודק את התאמת הכתר הקבוע לשן המושחזת, לכלל השיניים שבפה (בפתיחה, סגירה ובתנועה) ואת המראה הסופי שלו.
עם סיומן המוצלח של כל הבדיקות וההתאמות הנ”ל, יודבק הכתר לשן באמצעות דבק דנטלי.

מטופלים חדשים במרפאה זכאים לבדיקה ראשונה ללא תשלום.

ד”ר גוליאן פרימן מספק שירותים של רופא שיניים במודיעין, במכבים, ברעות ובאיזור השפלה.

Call Now Button