שתלים דנטליים

שתלים דנטליים, השתלת שיניים

במשך שנים נחשבו גשרים ותותבות כאמצעי השיקום היחידים למצבים של חסר שיניים, על אף שידוע היה כי לכל אחד מהאמצעים הנ"ל חסרונות ההופכים אותו לפתרון הרחוק מלהיות אידאלי. תמונת מצב זו השתנתה מקצה לקצה כתוצאה מההתקדמות האדירה בתחום השתלים הדנטליים. כיום שתלים דנטליים מהווים אלטרנטיבה טיפולית מעולה הן בהיבט התפקודי והן בהיבט האסטטי. שתלים דנטליים מהווים את הפתרון הקרוב ביותר לשיניים הטבעיות המקוריות שאבדו ומחזירים למטופל/ת את היכולת לאכול, לדבר ולחייך בביטחון מלא.

שתלים דנטליים

השתלים הדנטליים המוחדרים לתוך הלסת משמשים כתחליף לשורשי השיניים החסרות. הם עמידים לאורך זמן וחזקים במיוחד. בניגוד לתותבות נשלפות, השיקום באמצעותם אינו דורש התאמות חוזרות ונשנות ומאפשר עוצמת לעיסה אחידה לאורך הזמן. בניגוד לשיקום באמצעות גשרים, שיקום באמצעותם חוסך את הצורך לטפל (וכתוצאה מכך אף לפגוע ולסכן) בשיניים סמוכות בריאות. שתלים דנטליים עוזרים גם לשמר את המראה הכללי של פני המטופל/ת, שכן הם מונעים את ספיגת העצם המתלווה לאובדן השיניים. בכך נחסך מהמטופל/ת המראה העגמומי של פנים מצומקות האופייני לאנשים מחוסרי שיניים.

שתל דנטלי

שתל דנטלי הינו בורג מתכתי עשוי מסגסוגת טיטניום ומוחדר כאמור לתוך עצם הלסת על מנת לשמש תחליף לשורש שן שאבדה. מחקרים מראים שלא רק שאין הטיטניום נדחה ע"י המערכת החיסונית של גוף האדם, אלא תאי העצם עצמם צומחים על פני השתל ו"נועלים" אותו למקומו, תהליך הידוע בשם אוסואינטגרציה Osseo-integration)). משהוחדרו לעצם ונקלטו בה, יכולים השתלים הדנטליים לשמש כבסיס לכתרים וגשרים וכאמצעי תמיכה לתותבות.

שיקום באמצעות שתלים דנטליים אפשרי בכל גיל ובמרבית המקרים אפשרי גם בקרב אוכלוסיות מבוגרות מאוד. קיימים מחלות ומצבים רפואיים שאינם מאפשרים שיקום באמצעות שתלים דנטליים, אולם אלו נדירים ביותר. בתנאים אופטימליים, שיעור ההצלחה של שיקום באמצעות שתלים דנטליים הינו כ 95%. שיעור ההצלחה זה תלוי בין היתר בנסיבות הייחודיות של כל מקרה ומקרה, בכמות ובאיכות העצם התומכת (קיימים מקרים בהם תידרש גם השתלת עצם בנוסף לשתלים), בבריאות המטופל/ת, באיכות השתל הדנטלי ובניסיון והמיומנות של הצוות הרפואי.

מטופלים חדשים במרפאה זכאים לבדיקה ראשונה ללא תשלום.
ד"ר גוליאן פרימן מספק שירותים של רופא שיניים במודיעין, במכבים, ברעות ובאיזור השפלה.

Call Now Button